img img
Naujienos img Apie mus rašo img Klauskite img Dažnai užduodami klausimai img Kontaktai img Skelbimai
img  img
img LTEN
img img
img img 


Paieška:  

VĮ Panevėžio miškų urėdijos stumbrynas

img
Naujienos  


Ne jis pasirinko girią - giria pasirinko jį
2007-02-19
1966 metų šaltą sausio mėnesio pirmą dieną, tuometinio miškų pramonės ministro A.Matulionio įsakymu, Kazys Diržys sėdo prie Upytės girininkijos vairo.
Ir taip keturiasdešimt metų vaikštinėjo girininkijos miškų takais, pamilęs mišką su visu jo nepakartojamu grožiu, taip kaip ir girininko darbą.
Miškininko darbą Kazys pradėjo 1960 metais Bigailių girininkijoje, Garšvinų eiguvoje.
Teisingai šnekėjo miško šeimininkas, kad iš tvarkos girioje galima spręsti apie girininkijos komandą. Juokaudamas pasigyrė, kad ilgametė jo pavaduotoja Birutė Vickuvienė – lyg iš pačio dangaus siųsta – nepakeičiama pagalbininkė, patarėja ir padėjėja jau 34 metus ištikima bendram tikslui.
Sumanus, gabus, nuoširdumu ir reiklumu, bei tvirtu charakteriu pasižymintis miškininkas per trumpą laiką pastatė ant kojų naujai įkurtą Upytės girininkiją ir niekada nebuvo suklupęs, visada buvo pirmaujančių sąraše. Jis puikiai pažinojo girininkijos darbuotojų darbą, jų nuotaikas, rūpesčius, jais gyveno ir pagal išgales stengėsi kiekvienam padėti. Už tai yra gerbiamas urėdijos ir visų girininkijų darbuotojų. Nenustygstantį vietoje, kupiną naujų sumanymų, savo energija užkrečiantį visą kolektyvą, tokį K. Diržį pažįsta daugelis miškininkų. Garbinga sukaktis, aukštas darbų įvertinimas, darbu pelnyta pagarba – tai turtas, kurio nenupirksi, neparduosi ir kaip išmaldos neišprašysi...
Medžioklė girininkui yra neatsiejama gyvenimo dalis. “Upytės“ medžioklės būreliui girininkas vadovauja jau 40 metų, o kaip aistringas medžiotojas jau skaičiuoja 47 – ąjį sezoną. Globoti žvėris, kovoti su brakonieriais jis moko ir medžiotojus – naujokus.
O pasigirti girininkas gali: 1985 metais Lietuvos Liaudies pasiekimų parodoje laimėtas sidabro medalis už medžioklės organizavimą. Nuo 1997 metų – Medžiotojų garbės narys.
Penkiolika gražiausių metų atiduota visuomeniniais pagrindais dirbant nevalstybinėje Gamtos apsaugos draugijoje, skaičiuojami ištisi 25 metai išdirbti Panevėžio skyriaus Medžiotojų ir žvejų draugijos valdyboje, o visas dešimtmetis- atsakingose pirmininko pavaduotojo pareigose. 2006 metais šalies prezidentas Valdas Adamkus įteikė sausio 13- osios laisvės gynėjų medalį .O kur dar dešimtys apdovanojimų ir įvertinimų už pasiektus rezultatus miškininkystės srityje.
Kai išsiskyrėme su miško valdovu pamaniau, argi ne gyvenimo idilė: kartu su Kazio Diržio atėjimu girininkauti gimė Upytės girininkija, su girininko išėjimu, su atėjusiom reformom Upytės girininkijos nebeliko... Urėdijos veteranas, žmogus vertas didžiausios pagarbos dar ilgai bus minimas kaip vienintelis Upytės girininkijos valdovas per visus 40 metų.

Ryšių su visuomene specialistė Jolita Lukoševičienė

 
Atgal

img img       Svetainę kūrė       Svetainių kūrimas www.proweb.lt
© Panevėžio miškų urėdija